System The Wand

System The Wand

System The Wand™ to komputerowe i bezstrzykawkowe urządzenie służące do podawania znieczulenia przed leczeniem stomatologicznym, stosowane dziś w blisko 600 gabinetów stomatologicznych w całej Polsce. Zastosowane w nim rozwiązania sprawiają, że podanie znieczulenia z wykorzystaniem urządzenia jest bezbolesne dla pacjenta. Wszystko za sprawą mikroprocesora, który kontroluje tempo podawania płynu. Środek znieczulający jest podawany pod niskim ciśnieniem, dzięki temu nie rozpiera tkanek pacjenta, a tym samym nie przyczynia się do powstania bólu. Podawane przy pomocy The Wand™ znieczulenie jest stopniowo wchłaniane, a nie jak w przypadku tradycyjnej strzykawki wtłaczane pod dużym ciśnieniem. Urządzenie służy do podawania wszystkich znieczuleń miejscowych stosowanych w gabinecie stomatologicznym.
Precyzja The Wand™, a także zastosowanie tzw. prędkości fizjologicznej minimalizuje ryzyko wystąpienia wstrząsu, będącego efektem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej ilości znieczulenia lub podanie go bezpośrednio do naczynia krwionośnego. Zdaniem stomatologów The Wand™ jest rozwiązaniem, z którego powinni chętnie korzystać pacjenci do tej pory obawiający się dentysty.

Bezbolesna Precyzja

Stosowanie The Wand

Jest to najbardziej bezpieczna, bezbolesna, precyzyjna i skuteczna metoda. Dodatkowo nie powoduje zdrętwienia policzków i warg co również jest bardzo istotne dla naszych pacjentów.
Bardziej komfortowy zastrzyk (wstrzyknięcie) dla dentysty, najbardziej komfortowy zastrzyk (wstrzyknięcie) dla pacjenta.

Specjalna konstrukcja aplikatora pozwala na prowadzenie igły w sposób bezbolesny dla pacjenta. Środek znieczulający podawany jest przez cały czas, tworząc specjalny płaszcz przed ostrzem igły. Płaszcz ten toruje drogę przed igłą, znieczulając kolejne warstwy tkanki jaka pozostaje nam jeszcze na drodze.

Jedno wkłucie znieczula wiele zębów. Przy pomocy The Wand™ można wykonać znieczulenie wielu zębów z jednego wkłucia nie powodując skurczu warg i policzków. Więcej zabiegów można wykonać na jednej wizycie, mniej wkłuć potrzeba do opracowania wielu zębów (np. szlifowanie pod mosty).

Czym różni się bezstrzykawkowe znieczulenie The Wand™ od znieczulenia strzykawką

  • Podanie znieczulenia przy pomocy komputera całkowicie eliminuje ból towarzyszący iniekcji i podawaniu płynu znieczulającego.
  • W The Wand™ znieczulenie podawane jest pod niskim ciśnieniem. Płyn, którego intensywność dozowania sterowana jest przez komputer nie powoduje rozpierania tkanki, a tym samym towarzyszącego mu bólu.
  • Komputerowe znieczulenie nie niszczy tkanek miękkich.
  • Igła wbijana jest w tkankę ruchem rotacyjnym, bez użycia nacisku, w sposób kontrolujący opór tkanek
  • Pacjenci nie odczuwają odrętwienia wargi, mogą normalnie rozmawiać z lekarzem. Znieczulenie nie powoduje także odrętwienia języka, policzków i opadania warg.
  • Jedna komfortowa aplikacja znieczula wiele zębów. Tego typu znieczulenia podawane metodami tradycyjnymi są bardzo nieprzyjemne dla pacjenta.
  • Brak widoku strzykawki zmniejsza poziom stresu, zwłaszcza u dziecka.