Implanty Łódź

Implanty Łódź

Implanty zębów Łódź - Implanty zębów Pabianice - Implanty zębów Zgierz - Implanty zębów Sieradz

Implanty stomatologiczne

Implanty stomatologiczne stanowią w dzisiejszych czasach najnowocześniejszą formę odbudowy braków zębowych i pozwalają na uzyskanie estetycznego wyglądu oraz zapewniają komfort porównywalny do posiadania własnego naturalnego uzębienia.

Implant zębowy

Implant zębowy to sztuczny korzeń - wszczep wykonany z tytanu. To na jego podstawie umieszcza się sztuczny ząb, czyli koronę. Jednak nie zawsze liczba wszczepionych implantów musi równać się liczbie brakujących zębów. Można wykonać kilkupunktową implantację i na niej oprzeć wszystkie brakujące zęby.
W niektórych przypadkach wystarczą nawet dwa implanty, by oprzeć na nich całą protezę. Zabieg zakładania implantów zębowych składa się z trzech etapów: wszczepienia implantu, wkręcenia śruby gojącej, zamocowaniu sztucznego zęba.

Mocowanie implantów

3 etapy wszczepiania implantu zęba

ETAP PIERWSZY

Etap pierwszy to zabieg chirurgiczny, który polega na wywierceniu w kości szczęki lub żuchwy otworu, w celu wkręcenia implantu. Przed zabiegiem wszczepienia implantu konieczna jest diagnostyka radiologiczna. Na jej podstawie lekarz ustala, czy ilość tkanki kostnej jest wystarczająca, aby wprowadzić implant. Jeśli okaże się, że w wyniku utraty zęba i korzenia doszło do zaniku kości, lekarz może podjąć decyzję o wykonaniu sterowanej regeneracji kości (augmentacji kości), czyli zabiegu chirurgicznego, który polega na wytworzeniu wymaganej ilości tkanki kostnej pod przyszłe implanty stomatologiczne. Wszczepienie implantu jest wykonywane w znieczuleniu miejscowym.

Zabieg jest bezbolesny i trwa od 30 minut do 2 godzin. Po wprowadzeniu implantu chirurg upewnia się, czy jego pozycja jest stabilna i zszywa ranę. Po zakończeniu zabiegu, implant nie jest widoczny w jamie ustnej. W okresie gojenia się rany następuje osteointegracja, czyli bezpośrednie zrośnięcie się implantu z kością, która trwa ok. 3 miesięcy (dla implantów w żuchwie) lub 6 miesięcy (dla implantów w szczęce). Różnica ta wynika z odmiennej struktury kości szczęki i żuchwy.

W procesie osteointegracji tlen zawarty w komórkach tkanki kostnej tworzy na powierzchni implantu warstwę dwutlenku tytanu. Następnie na powstałej w ten sposób powłoce odkłada się nowa tkanka kostna, która stanowi właściwe umocowanie implantu. Dzięki temu procesowi organizm nie traktuje wszczepionego implantu jako ciała obcego, które należy odrzucić, lecz jako jego integralną część.

ETAP DRUGI

Etap drugi to odsłonięcie implantu i wkręcenie śruby gojącej. Po ustabilizowaniu się implantu i zintegrowaniu z kością następuje jego odsłonięcie. Lekarz nacina dziąsło położone bezpośrednio nad wszczepem i wkręca w implant tzw. śrubę gojącą, której celem jest wymodelowanie kształtu dziąsła pod przyszłą koronę protetyczną. Po okresie regeneracji, który trwa ok. 14 dni, można wykonać uzupełnienie protetyczne.

ETAP TRZECI

to pobranie wycisków i zamocowanie korony protetycznej. Na pierwszej wizycie lekarz pobiera wyciski i ustala z pacjentem kolor przyszłej korony. Następnie w laboratorium, na podstawie wycisku, wykonuje się dwa elementy, dzięki którym lekarz kończy ostatni etap zakładania implantów zębowych: łącznik, czyli filar protetyczny, na którym jest mocowana korona, korona protetyczna, czyli sztuczny ząb. Na ostatniej wizycie w gabinecie stomatologicznym lekarz przykręca łącznik do implantu. Po upewnieniu się, że połączenie łącznika z implantem jest stabilne, stomatolog mocuje koronę protetyczną. Po zabiegu lekarz udziela pacjentowi wskazówek dotyczących higieny jamy ustnej oraz ustala z pacjentem harmonogram okresowych wizyt kontrolnych.

Na implantach można mocować nie tylko pojedyncze korony, lecz także całe protezy. Tego typu zabieg jest polecany osobom, które utraciły wiele zębów albo całe uzębienie. Po zakończonym procesie zrastania się implantów z kością, lekarz osadza na nich protezę, która jest bardzo stabilna.

Pacjent zachowuje komfort mówienia, gryzienia, naturalne samopoczucie i brak skrępowania podczas rozmów czy też uśmiechania się.

W trosce o dobro pacjenta przychodnie Frodent zapewniają kompleksową opiekę stomatologiczną, chirurgiczną i protetyczną w jednym miejscu. To wygodne rozwiązanie dla wymagających osób, potrzebujących odpowiedniej opieki w kontekście uzębienia. Chcesz zrobić implanty w Łodzi? Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem, umożliwiającym wykonanie skutecznego zabiegu, którego efekt końcowy na pewno będzie zadowalający. Naniesiony ząb (korona) praktycznie nie będzie do odróżnienia od naturalnych zębów. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na ten zabieg. Co więcej, komfort i dobre samopoczucie to nie wszystko, ponieważ stosowane przez nas implanty są bardzo trwałe, a przez to mogą spełniać swoje zadanie do końca życia!

Implanty stomatologiczne Warszawa - najlepsi specjaliści

Zapraszamy do naszej przychodni Frodent w Łodzi przy ul. Rojnej 25 pacjentów z Warszawy i okolic.

Bardzo dobra komunikacja autostradowa i pociągowa między Łodzią a Warszawą nie stanowi już bariery. Wielu pacjentów ze stolicy doceniło już o wiele niższe ceny wstawienia implantów stomatologicznych i profesjonalizm naszego zespołu. Niezdecydowanych zapraszamy na bezpłatną konsultację stomatologiczną i protetyczną. Doświadczeni stomatolodzy przedstawią całkowity plan i wycenę leczenia.

Rezerwacja terminu wizyty - tel. 42 6500300.
Wygodne godziny otwarcia przychodni:
pon.-pt. 08.00-20.00.

Implanty - Łódź

Implanty zawsze są dobierane w sposób indywidualny, ponieważ konieczne jest właściwe umiejscowienie śruby, żeby nakładana później korona znajdowała się pod odpowiednim kątem. Nasi specjaliści mają wieloletnie doświadczenie w chirurgii oraz protetyce, dlatego doskonale wiemy jak skutecznie uzupełniać ubytki w naturalnym uzębieniu. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych materiałów, które wyróżniają się wytrzymałością. Dzięki temu ograniczamy ryzyko ukruszenia się korony podczas codziennego użytkowania. Wykonywanie implantu pozwala w niektórych przypadkach ocenić gorszy stan innych zębów. Z tego właśnie powodu kompleksowość naszych usług jest doceniana przez wielu klientów, a to z kolei dzięki dobremu wyposażeniu gabinetów i zróżnicowanemu personelowi. Pomożemy z zakresu protetyki, implantologii, chirurgii stomatologicznej i nie wielu innych sprawach. Stosujemy znieczulenia zwyczajne, strzykawki komputerowe oraz gaz rozweselający.