Leczenie paradontozy Łódź

W ramach naszej profesjonalnej opieki stomatologicznej oferujemy między innymi leczenie paradontozy w naszym gabinecie w Łodzi. Paradontoza to inaczej zapalenie przyzębia, będąca chorobą dziedziczną, z którą boryka się nawet do 70% społeczeństwa. Paradontozę mogą jednak wywołać oraz nasilić również dodatkowe czynniki, a wśród nich choćby niewłaściwa higiena jamy ustnej czy osłabiony w wyniku innej choroby organizm. Jeśli należysz do osób, u których wystąpił ten problem, skieruj się do nas na wizytę w celu leczenia paradontozy w Łodzi.

Skuteczne leczenie paradontozy - Łódź

W naszym gabinecie zawsze dbamy o to, aby pacjent czuł się komfortowo, bez względu na to, z jakimi schorzeniami zębów i jamy ustnej do nas trafił. Właśnie dlatego również w celu wyleczenia paradontozy używamy jedynie najskuteczniejszych i najwyższej jakości metod, które są całkowicie bezpieczne. Nasi lekarze z wieloletnim doświadczeniem doskonale wiedzą, jak odpowiednio dobrać technikę leczenia paradontozy w przypadku każdego pacjenta. Na pojawienie się paradontozy najbardziej narażone są osoby, u których w rodzinie wystąpiła już ta choroba, jednak jej wczesne wykrycie może znacznie spowolnić jej rozwój, a nawet całkowicie ją wyleczyć. Jeśli masz dosyć krwawiących dziąseł podczas mycia zębów, zdecyduj się na leczenie paradontozy w Łodzi. W naszym gabinecie czekają na Ciebie profesjonalni lekarze, którzy dołożą wszelkich starań, aby skutecznie Ci pomóc. Warto wiedzieć, że zapalenie przyzębia może występować w różnych rodzajach i każdy wymaga nieco innej techniki leczenia. Przyczyną pojawienia się choroby zazwyczaj jest nieprawidłowa higiena jamy ustnej, w wyniku której bakterie oraz kamień nazębny osadzają się na powierzchni zębów i penetrują w głąb kieszonek dziąsłowych, tworząc w ten sposób kieszenie patologiczne. Efektem ubocznym tego procesu mogą być zanik kości, nieświeży oddech, rozchwianie zębów, a ostatecznie także ich wypadanie.

Jak leczymy zapalenie przyzębia w Łodzi?

Leczenie stomatologiczne paradontozy będzie tym skuteczniejsze, im szybciej się rozpocznie, dlatego należy niezwłocznie zgłosić się do gabinetu, jeśli doskwiera nam powtarzające się często zapalenie dziąseł - to pierwszy objaw paradontozy, zaraz obok nieświeżego oddechu. Duże znaczenie w leczeniu zapalenia przyzębia ma także odpowiednia higiena i profilaktyka, w tym regularne usuwanie kamienia nazębnego. Choroba ta jest przewlekła, dlatego jej leczenie stomatologiczne jest zazwyczaj czasochłonne, a dobranie odpowiedniej metody zależy od stopnia zaawansowania. Nasi lekarze zapewniają leczenie paradontozy w Łodzi na najwyższym poziomie, zatem skontaktuj się z nami, aby pozbyć się przykrego problemu.