Wybielanie

Wybielanie zębów

Polecamy bezpieczne i skuteczne zabiegi wybielania zębów w naszych gabinetach stomatologicznych w Łodzi.

Przed rozpoczęciem zabiegu wybielania zębów lekarz określa ich kolor z wykorzystaniem skali VITA. Kolejnym etapem jest nałożenie na dziąsła odpowiedniej warstwy ochronnej - tzw. płynnego koferdamu utwardzanego lampą.
Docelowym preparatem wybielającym jest nowoczesny żel OPALESCENCE BOOST. Żel pozostaje na zębach ok. 15-20 minut w trakcie których w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta może być dodatkowo aktywowany lampą. Po tym czasie preparat wybielający jest zmywany i nakładany jeszcze raz na kolejne 15-20 minut. Po usunięciu preparatu wybielającegousuwany jest także koferdam z dziąseł.
Po zakończonym zabiegu lekarz ocenia efekty i określa nowy kolor zębów wg. skali VITA. Pacjent dostaje informację o konieczności stosowania przez kilka dni białej diety.

OPALESCENCE BOOST - co to za preparat?

Opalescence Boost to preparat do wybielania zębów wyłącznie w gabinecie stomatologicznym oparty na 40% nadtlenku wodoru. Żel ten dzięki neutralnemu pH (7,0) i maksymalnej aktywności utleniającej jest wysoce efektywny i jednocześnie nie uszkadza szkliwa. Preparat dodatkowo zawiera fluor i azotan potasu dzięki temu nie występuje nadwrażliwość po zabiegu.